Teknoloji ve İnceleme Rehberi
0

Logitech Webcam C250

Logitech Webcam C250

Logitech Webcam C250 Web cam üretiminde lider firmalar arasında yer alan Logitech'in piyasaya sürdüğü Logitech Webcam C250 küçük boyuları ve geliştirilmiş özellikleri ile kullanıcılarına sunuluyor. Masa üstü LCD ekran bilgisayarlarınızda ve Notebooklarınızda rahatlıkla kullanabileceğiniz ürünü ekranın üst kısmına tutturarak güzel görüntü elde edebiliyorsunuz.

Bunların yanında cihazın altında yer alan evrensel klips ayaklık kısmını katlayarak CRT bilgisayarlarınızda masa üstüne konumlayarak da cihazdan maksimum şekilde faydalanabiliyorsunuz. Yuvarlak yapısıyla dikkat çeken web kamera metal kaplamalı görünümü ve dairesel kamera lensi ile dikkat çekiyor.

Yüksek hızlı USB 2.0 desteği içeren cihaz dahili hoparlöre de sahip olup, görüntü yanında karşınızdaki ile konuşma imkanı da tanıyor. 1.8(genişlik) x 2.6(yükseklik) inç boyutlarında olan ürün oldukça hafif olup, taşınımı ve kullanımı kolaydır.

Bilgisayarlarınız ile USB ile bağlantı yaptıktan sonra sürücü yüklemesini yaparak çeşitli fonksiyonlar üzerinde oynama yapıp, cihazı kullanabiliyorsunuz. Direkt takıp da kullanabilirsiniz, fakat bu şekilde değiştirilebilir özelliklerden faydalanamıyorsunuz. Ses kalitesi, sensör çözünürlüğü, yazılım gibi özellikleri ile rakiplerinden bir adım öne çıkan Logitech Webcam C250 üzerinde bulunan tuş aracılığı ile anlık görüntü çekimleri yapabiliyorsunuz.

Performans

Windows Vista ve Windows 7 işletim sistemine sahip cihazlarla uyumlu olan Logitech Webcam C250 ile en iyi görüntülemeyi elde etmek için, cihazı 1GB RAM'li Çift çekirdek işlemcisi olan ve 256 kbps veya üstü yükleme hızına sahip, geniş bant bağlantı imkanı sunan bilgisayarlarda kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Güçlendirilmiş VGA sensörü, Vid yazılım özellikleri ile birlikte 640x480 piksel çözünürlükte 1.3 megapiksel kameraya sahip olan Logitech Webcam C250, net görüntü kalitesi sunuyor. Vid yazılım desteği sayesinde web cam her an kullanıma hazır halde olup, kullanımı kolay bir arayüz sunmuştur. Bu uygulamada arkadaşlarınızın hepsi küçük resimlerle temsil edilmiştir.

Sizin yapmanız gerek tek şey ise iletişim kurmak istediğiniz resmin üzerine tıklamak olacaktır. 800x600 pikselde 30 pfs'ye kadar video kaydı yapabilen ürün, sevdikleriniz ile hızlı ve kolay bir biçimde görüntülü görüşme imkanı sunuyor.

RightSound teknolojisine sahip olan web kamera kulaklık ve mikrofona gereksinim duymadan, gürültü oranını azaltarak görüntü yanında sesli konuşma yapmanıza da imkan tanımaktadır. Ayrıca Logitech Video efekt teknolojisini kullanarak neon damlası, balık gözü gibi zengin video efektlerinden faydalanıp, görüşmelerinizi zevkli hale getirebilirsiniz.

SKYpe, MSN, Yahoo, OL gibi popüler sitelerde kolaylıkla kullanabileceğiniz ürün görüntü kalitesi ile sizi memnun edecektir. Fotoğraf ve videolarınızda görüntü yakalama teknolojisinden faydalanabiliyor, video ve görüntüleri e-posta ile gönderebilirken, Youtube ‘da yükleyebiliyorsunuz.

Editörün yorumu

Logitech web kamerası, yazılım CD'si, web kamerası ve 6Tf'lik kablosu, kullanım kılavuzu gibi paket içeriği ile gönderilirken, 2 yıl garanti imkanı sunuyor. Şık tasarımı ve uygun boyutları ile LCD bilgisayar ve Notebooklarınızın yanında CRT bilgisayarlarınızda da rahatlıkla kullanabileceğiniz ürün, geliştirilmiş özellikleri ile sunulurken, kaliteli görüntü elde etmenize olanak sağlıyor. İyi görüntü kalitesi sunan Logitech Webcam C250 40 TL ile 55 TL arasında satışa sunulmuştur.

Logitech Webcam C250 Web Kamerası

Benzer Yazılar

Sık Kullanılanlara Ekle veya Paylaş

Görüş ve Düşüncelerini Paylaş

Yorum Gönder
© 2014 TeknoVadi Bilişim. Tüm Hakları Saklıdır