Teknoloji ve İnceleme Rehberi
0

Logitech HD Pro Webcam C910

Logitech HD Pro Webcam C910

Logitech HD Pro Webcam C910 Özellikle piyasaya sürdüğü web kameralar ile gündeme gelen Logitech firması, klavye, mause, hoparlör, kulaklık gibi ürünleriyle de tanıdığımız bir marka. Bugün firmanın piyasaya sürdüğü Logitech HD Pro Webcam C910 web kamera modelini inceleyeceğiz.

Parlak plastik malzemeden üretilen Logitech HD Pro Webcam C910 web kamerası 7,6x3,4x8,9 inç boyutlarında olup, hafif yapısıyla oldukça kullanışlı. Temelde masaüstü monitörlerinizde kullanmaya elverişli olan cihazı Notebooklarınızda da stand ayarı yaparak ekran üzerine tutturarak kullanabiliyorsunuz.

Yuvarlatılmış dikdörtgen yapısıyla farklı bir görünüm sunan web kamerasının çift stereo hoparlörünün orta kısmına CarllZeiss lens destekli kamerası yer alıyor. Cihazın 1.5 m kablosu aracılığı ile bilgisayarınızla bağlantı kurarak kolaylıkla bağlantı sağlayabiliyor, cihazla birlikte gönderilin Logitech Vid HD yazılım Cd'si yardımıyla sürücü yüklemesi yapıyorsunuz.

Windows XP, Vista ve Win 7 ile uyumlu olan cihazın kurulumunu yaptıktan sonra zengin özelliklerinden faydalanarak işlemlerinizi gerçekleştiriyorsunuz.

Özellikler

Logitech HD Pro Webcam C910 web kamera 1280x720 piksel çözünürlüğünde HD kalitesinde görüntülü konuşma imkanı sunarken, CarllZeiss lensli kamerası ile başarılı sonuçlar elde etmenize imkan tanıyor. 10 megapiksel çözünürlüğe kadar fotoğraf üretmenize imkan tanıyan Logitech HD Pro webcam C910, otomatik netleme özelliğini de sunuyor.

Kolaylıkla Full HD video kaydı yapabilmenize olanak sağlayan ürün 16:09 Full HD 1080 piksel çözünürlükteki videoları arkadaşlarınızla paylaşıp, güncel tutmanıza imkan tanıyor. Tek tıklama yaparak Youtube, Facebook'a videolarınızı Magic video ve fotoğraf editörü yardımıyla fotoğraf ve videolarınızda oynama yaparak yükleyebiliyorsunuz.

Logitech Fluid Crystal teknolojisi ile donatılan web kamerası, pürüzsüz görüntüler oluştururken, 5 MP HD sensör ve VGA web kamerası ile 16X yüksek görüntü çözünürlüğü sunuyor. Loş ortamlarda otomatik ışık düzenleme imkanı sunan cihaz başarılı performansı ile oldukça iyi.

1920x1080 piksel çözünürlüğünde görüntü yakalama desteğine sahip olan Logitech HD Pro webcam C910, HD kamerası ile saniyede daha fazla ürettiği video karelerini birden fazla bilgisayarda keyifli akıcı video görüşmesi yapmanıza imkan tanıyor. Video efekt teknolojisi ile donatılan web kamerası videolar üzerinde efekt ayarlaması yaparak eğlenceli vakit geçirmenize olanak sunuyor.

Yine HD kalitesinde çift stereo hoparlörü ile birlikte sunulan ürün arka plan gürültüsünü en aza indirerek kaliteli ses çıkışı elde etmenize imkan tanıyor. Parlaklık, kontrast, renk doygunluğu, renk, odaklama gibi ayarlamaları yaparak yüksek kalitede görüntülü görüşme yapabiliyorsunuz. Cihazın ilgi çeken özellikleri arasında yüz tanıma teknolojisi ile oturum açabilme özelliği yer alıyor.

Editörün yorumu

Şık tasarımı kadar geliştirilmiş özellikleri ile dikkatimizi çeken Logitech HD Pro webcam C910, 1.5 m bağlantı kablosu, Logitech Vid HD webcam yazılım Cd'si, kullanıcı belgesi ile birlikte gönderilmektedir. Oldukça gelişmiş özelliklere sahip olan web kamerası, yüksek çözünürlükteki HD kalitesi ile görüntülü görüşmelerinizi eğlenceli hale getirirken, 10 megapiksel çözünürlüğe kadar fotoğraf üretmenize olanak sunuyor.

CarllZeis lensli kameraya sahip olan Logitech HD Pro webcam C910, çift hoparlör desteği ve extra özellikleri ile teknolojiyi ayağınıza kadar getiriyor. 2 yıl garantisi bulunan cihaz 150 TL ile 250 TL arasında satışa sunuluyor.

Logitech HD Pro Webcam C910 HD Web Kamerası

Benzer Yazılar

Sık Kullanılanlara Ekle veya Paylaş

Görüş ve Düşüncelerini Paylaş

Yorum Gönder
© 2014 TeknoVadi Bilişim. Tüm Hakları Saklıdır