Teknoloji ve İnceleme Rehberi
188

Samsung Galaxy Ace S5830

Samsung Galaxy Ace S5830

Samsung Galaxy Ace S5830 Samsung firmasının piyasaya sürdüğü Galaxy serisi üyelerinden olan Samsung Galaxy Ace S5830, ilk Android tabanlı seri üyesi olarak karşımıza çıkıyor. Siyah renk seçeneği ile kullanıcılarına sunulan telefon oldukça şık ve zarif görünümü kadar uyumlu boyutları ile de dikkatleri üzerine toplamayı fazlasıyla başarıyor.

Android tabanlı akıllı telefon güçlü ve iddialı özellikleri ile beğenimizi kazanıyor. 2011 Şubat ayında piyasaya sürülen telefon, beklentileri karşılayan kamerası, internet erişim ve multimedya içerikleri ile memnun bırakırken bir takım eksiklikleri ile düş kırıklığına uğratıyor.

Tasarım ve Boyut

112,4x59.9x11.5 mm boyutlarına sahip olan Samsung Galaxy Ace S5830, kavisli yapıya sahip olup, iyi inşa kalitesindedir. 113 gram ağırlığında olan cihaz oldukça hafif ve taşınması kolaydır. 3.5 inç boyutundaki geniş ve parlak ekranının altında navigasyon tuşu ile birlikte yer alan menü ve geri tuşları yer alıyor. Cihazın arka plan ışığı kapalıyken görünmeyen bu butonlar rahat kullanım sunuyor.

Samsung Galaxy Ace S5830 sol kısmında ses ayar tuşu ve şarj girişi bulunurken, sağ kısmında plastik kapakla korunan microSD kart yuvası yer alıyor. Telefonun üst tarafına 3.5 mm kulaklık çıkışı ve microUSB bağlantı noktası ev sahipliği yaparken USB portu cihazı şarj etmek için de kullanabiliyorsunuz. Yumuşak plastik malzemeden yapılandırılan arka panelin sol üst köşesinde dairesel yapı içerisine konumlandırılan lens kapağı bulunmayan kamerası ve kamera altında flashı yer alıyor.

Kamera

2592x1944 piksel çözünürlükte 5 MP kameraya sahip olan Samsung Galaxy Ace S5830, otofokus ve led flash desteği ile başarılı performans sergiliyor. Loş ortamlarda çekimlerinize fazlasıyla yardımcı olan telefon, yüz ve gülümseme algılama gibi çekim modlarını da barındırıyor. Samsung cihazlarda rastladığımız standart kullanıcı arayüzüne sahip olan telefon, kolayca erişebilir sahne ve çekim modu seçenekleri ile kullanım kolaylığı sağlıyor. Samsung Galaxy Ace S5830 Yan

Görüntü kalitesi olarak beklentileri karşılayan telefon fotoğraflarda yakalanan detay miktarı ve düşük gürültü seviyesi ile başarılıdır diyebiliriz. Genel olarak hoş sonuçlar elde ettiğimiz cihazda görüntülerin renk doygunluğu ve kontrastları oldukça güzeldir. QVGA çözünürlüğünde 15 fps'ye kadar video kaydı yapabilen Samsung Galaxy Ace S5830, bu konuda hayal kırıklığı yaşatarak maalesef düşük çözünürlükte videolar üretmenize sebep oluyor. Ön kamerası bulunamayan Samsung Galaxy Ace S5830 ile görüntülü arama yapamıyorsunuz.

Temel Özellikler

Arayüz ve İşletim Sistemi: Android işletim sistemi ile yönetilen Samsung Galaxy Ace S5830, Samsung Galaxy serisinde ilk Froyo destekli telefon olarak karşımıza çıkıyor. TouchWiz arayüzü ile yönetilen telefonun etkin ekranının altında bulunan arama günlüğü, rehber, mesaj ve menü olmak üzere dört adet dokunmatik fonksiyonlu tuşlardan faydalanabiliyorsunuz. Homescreen özelliği gösteren cihazın yedi adet ekrandan oluşurken bütün ekranlarda özelleştirme yaparak kendi sayfanızı oluşturabiliyorsunuz.

Ekran bölmelerinden işinize yaramayan boş alanları silebiliyor, her ekrana farklı duvar kağıdı yerleştirebiliyorsunuz. 4x4 düzeninde dönen simgeli ikonlardan oluşan menüyü dikey ya da yatay kaydırma yaparak kullanabiliyor, tablo şeklindeki menü düzenini liste halinde görüntüleyemiyorsunuz. Pratik olan arayüzü işlevsellik olarak da kullanıcılarını fazlasıyla memnun bırakıyor.

Telefon Defteri: Samsung Galaxy Ace S5830'un telefon rehberine sınırsız sayıda numara kaydı yapabiliyor, kişilere özel zil sesi ataması yapabilirken resim ve animasyon uygulamaları ekleyebiliyorsunuz. Akıllı arama desteği de bulunan telefonun çağrı kalitesi de oldukça başarılı. Cihazın dokunmatik ekranında bulunan sanal sayısal tuş takımı aracılığıyla numara girişi yaparken, ekran altında yer alan arama, mesaj ve not alma tuşlarından faydalanabiliyorsunuz. Telefonunuza gelen cevapsız çağrı ve aramaları sayı sınırlaması olmadan telefon hafızasında muhafaza edebiliyorsunuz.

Ekran - Display

320x480 piksel çözünürlüğünde 3.5 inç boyutunda kapasitif dokunmatik ekrana sahip olan Samsung Galaxy Ace S5830, TFT ekranı ile 16 milyona kadar renk desteği sunuyor. Ortalama büyüklükteki LCD ekran parlaklık ve kontrast açısından başarılı olsa da renk doygunluğu olarak eksik kalıyor.

Mükemmel diyebileceğimiz görüş açısı ile güneş ışığı altında maksimum okunabilirlik sağlayan telefon ekranı yeterince duyarlı olup, çoklu dokunuş yöntemlerine sahiptir. Parlaklığını otomatik olarak ayarlayabilen ekran yakınlık sensörü barındırırken maalesef ortam ışığı sensör uygulamasından yoksundur. Geniş ekranın hareket algılama özelliğinden de faydalanarak ekranı yatay ve dikey konumda kullanabiliyorsunuz.

Mesaj Özellikleri

SMS, MMS ve E-mail desteği ile birlikte kullanıcılarına sunulan Samsung Galaxy Ace S5830, oldukça basit tasarlanan MMS ve SMS bölümüne sahiptir. Cihaz depoladığı mesajlar arasında istediğiniz mesajı hızlı bir şekilde bulmanıza imkan tanırken, mesajlarınızı gönderirken alıcıların isim ya da numaralarını girmeye başladığınızda çıkan öneri listesi sayesinde kayıtlara kolay erişim sağlayabiliyorsunuz.

Eğer belli bir tarihteki mesajı yönetmek istiyorsanız ekran altındaki mesaj butonuna basarak silme, bilgi görüntüleme, kopyalama, kilitleme, düzenleme gibi işlemleri gerçekleştirebiliyorsunuz. E-posta notlarınızı kes, yapıştır ve kopyala fonksiyonlarını kullanarak kontrol edebiliyorsunuz. SMS halindeki bir mesajınıza fotoğraf ses dosyası gibi multimedya içeriği ekleyerek MMS mesajı şeklinde gönderebiliyor, tam gelişmiş MMS editöründen en iyi şekilde faydalanabiliyorsunuz.

Kolaylıkla E-mail hesabı oluşturup birden fazla oturum hesabınızı aktif hale getirebiliyorsunuz. G-Talk ağında Pidgin, Kopete, iChat ve Ovi Contacts gibi popüler sitelere erişebiliyorsunuz. Dokunmatik ekranda QWERTY klavyeden kolaylıkla faydalanarak metin girişlerinizi yapabiliyorsunuz. Sanal klavyenin tuşları yeteri kadar büyük olup, kullanımı rahattır. QWERTY klavyeden memnun kalmazsanız Swype metin girişi uygulamasından faydalanabiliyorsunuz.

Multimedia Özellikleri

Samsung Galaxy Ace S5830, Froyo galeri ile birlikte sunuluyor. Güzel geçiş efektleri ile donatılan telefon 3D görünümü ile oldukça modern bir galeriye sahip. Fotoğraflarınızı albümlere ayırırken, tablo şeklinde görüntüleme yaparak sağ üst köşede bulunan buton aracılığı ile görüntülerinizi tarihe göre organize edebiliyorsunuz.

Samsung Galaxy Ace S5830 Arka Parmak kaydırma desteği bulunan galeri uygulamasında varsayılan görünüme dönmek zorunda kalmadan görüntüler arasında atlama yaparak ilerleyebiliyor, görüntüleri tam ekran oluşturduğunuzda ekran altında yer alan silme, gönderme ve düzenleme seçeneklerinden faydalanabiliyorsunuz.

3GP ve MP4 formatındaki videoları destekleyen telefonda DivX ve XviD video format desteğinin olmaması cihaz için büyük eksiklik oluşturuyor. Buna rağmen video görüntüleme konusunda herhangi bir sorunla karşılaşmadığımız telefonun yeteri kadar geniş olan ekranında keyifle video izleyebiliyorsunuz.

Videolarınızı izlerken ekran altında yer alan durdur, ileri/geri sarma tuşlarıyla videoları kontrol edebiliyorsunuz. Samsung Galaxy Ace S5830, TouchWiz müzik çaları ile sekmeli arabirime sahiptir. Telefon hafızanızda yer alan parçaları sanatçı, albüm, besteci gibi gruplara ayırarak kendi çalma listelerinizi oluşturabiliyorsunuz. DNSe ile birlikte gelen telefon ayarlanabilir ekolayzır ön ayarlarına sahiptir.

Youtube ya da Google da şarkıları arayabiliyor, yüksek ses kalitesi sunan hoparlörü sayesinde yüksek seste müzik dinlemenin keyfini sürüyorsunuz. Basit arayüze sahip RDS destekli FM radyo desteği içeren telefon en fazla dört adet favori radyo istasyonunu kaydetmenize olanak sağlıyor.

Hafıza ve Depolama

158 MB dahili dinamik hafızaya sahip olan Samsung Galaxy Ace S5830'un multimedya ve diğer extra içeriklerinden daha fazla faydalanmak için cihazın genişletilebilir hafızasını microSD kart desteği ile 32 GB'a kadar arttırabiliyorsunuz.

İnternet ve Data Özellikleri

EDGE, GPRS, 3G ve Wi-Fi desteği sunan Samsung Galaxy Ace S5830, Android tarayıcısı ile başarılı performans sergiliyor. Kullanışlı web tarayıcısının sekmeli yapısından kolaylıkla faydalanırken ekranı yatay ya da dikey modda konumlayabiliyorsunuz. Menü tuşuna bastığınızda açılan seçenekleri kontrol edebilirken metin kopyalama işleminden faydalanabiliyorsunuz. Ekrana çift tıklama yaparak yakınlaştırma yapabilirken geçmişte ziyaret ettiğiniz sayfalara da erişebiliyorsunuz. Oldukça hızlı bir şekilde çalışan web tarayıcısında maalesef hiçbir Flash desteği bulunmuyor.

Youtube erişim sağlayarak videolarınızı izleyebiliyor, Facebook, Twitter gibi sosyal sitelerde arkadaşlarınız ile iletişime geçebiliyorsunuz. Picasa ve Adnroid market uygulamasından da faydalanabiliyor, oldukça iyi organize edilen GPS desteğini kullanabiliyorsunuz. Maps hizmeti ile haritaları görüntülerken kolaylıkla rotanızı bulabiliyorsunuz. A2DP destekli Bluetooth v2.1 ve microUSB destekli USB v2.0 ile uyumlu cihazlar arasında hızlı veri alışverişi yapabiliyorsunuz.

Kullanılabilirlik ve Performans

Gayet başarılı çağrı kalitesine sahip olan telefonun ses çıkışı ile ilgili herhangi bir sorun yaşamıyor, rahatlıkla karşınızdaki kişinin sesini algılayabiliyorsunuz. Samsung Galaxy Ace S5830, 1350 mAh Li-Ion batarya kapasitesine sahiptir. Telefonun batarya kapasitesi süresince 11 saate kadar konuşma ve 640 saate kadar bekleme yapabiliyorsunuz.

Samsung Galaxy Ace S5830 Teknik Özellikleri
Ağırlık: 113 g
Genişlik: 59.9 mm
Yükseklik: 112.4 mm
Derinlik: 11.5 mm
Ekran Büyüklüğü: 3.5"
Piyasaya Çıkış Tarihi: 2011, Şubat
Renkler: Siyah
Network: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900, HSDPA 900/2100
Veri: GPRS , EDGE , Bluetooth, v2.1 with A2DP, USB v2.0 microUSB, HSDPA. 7.2Mbps, Wi-Fi 802.11 b/g
Hafıza: 158 MB dahili hafıza
Genişletilebilir Hafıza: 32 GB
Bağlantı: USB v2.0, Bluetooth, v2.1
Web Tarayıcısı: HTML
Media ve Müzik: MP4/ H.263/ H.264 video oynatıcı, MP3 / eACC+/ WAV müzik oynatıcı
Kamera: 5 MP, 2592 x 1944 piksel, LED flash, otofokus
Mesajlaşma: SMS, MMS, E-mail
İşletim Sistemi: Android
Genişletilebilir Hafıza: microSD
İşlemci: 800 MHz
Melodi: Titreşim, MP3, WAV
Diğer Özellikler: RDS destekli FM radyo, Organizatör, belge görüntüleme, resim düzenleme yöneticisi, Google Search, Takvim, G-Talk, Picasa entegrasyonu, sesli not bırakma, prediktif metin girişi
Batarya: 1350 mAh Li-lon
Konuşma Süresi: 660 dakika (2G) - 390 dakika (3G)
Bekleme Süresi: 640 saat (2G) - 420 saat (3G)
Sar Değerleri: Baş: --- Gövde: ---

Artı ve Eksileri

 • Artıları: 3G desteği, 3.5 niç dokunmatik ekran, TouchWiz kullanıcı arayüzü, Swype metin girişi, Led flash destekli 5 MP kamerası, yüz ve gülümseme algılama özelliği, GPS alıcısı, DNSe ses geliştirmesi, dosya görüntüleme editörü, önceden yüklenmiş dosya yöneticisi, ekranının hareket algılamam ve yakınlık sensör uygulaması.
 • Eksileri: Düşük çözünürlükteki video kaydı, deklanşör tuşunun bulunmaması, web tarayıcısın da Adobe Flash desteği içermemesi, ortam ışık sensör uygulaması barındırmaması, DivX ve Xvid video desteği sunmaması.

Editörün Yorumu

Genel anlamda güzel performans sergileyerek beğenimizi kazanan Samsung Galaxy Ace S5830, geliştirilmiş teknolojik özellikleri ile kullanıcılarına sunuluyor. 5 MP çözünürlüğündeki kamerasıyla beklentileri karşılayan cihazın bu konuda video çekim kalitesi dışında herhangi bir sorunu bulunmuyor. Bunun dışında günümüzde aranan görüntülü arama desteğini de içermeyen telefon, ufak tefek eksikliklere sahip.

Wi-Fi ve 3G internet erişim hizmeti ile hızlı bağlantı kurarak zaman geçirmenize olanak sağlayan Samsung Galaxy Ace S5830, hızlı web tarayıcısı ve duyarlı ekranı ile bu işlemi sıkılmadan gerçekleştirmenize fırsat sunuyor. İçerdiği multimedya içerikleri ve 3D görünüm modu uygulamasıyla modern yaşamı yansıtan telefonun fiyatı 675 TL ile 770 TL arasında değişim gösteriyor.

Samsung Galaxy Ace S5830 Ön ve Arkadan Görünüm

Benzer Yazılar

Sık Kullanılanlara Ekle veya Paylaş

"Samsung Galaxy Ace S5830" için 188 Cevap Var

 1. Yorum Avatar Gamze Atak diyor ki:

  Merhaba şu an bu telefondan kullanıyorum ve 3g görüntülü konuşma var diye biliyordum. 3 g destekli diyorsunuz sadece. Sadece internet olarakmı kullanabiliyorum bunu?

  • Yorum Avatar Nezir diyor ki:

   Evet Aynen öyle gamze internet için geçerli 3G. internet hızından başka bir işe yaramıyor bu telefonda 3G

  • Yorum Avatar Erkan diyor ki:

   Bende aynısından kullanıyorum fakat bende 3g var olarak biliyordum fakat yok internete 3g hızıyla ulaşıyorsun hepsi bu…

  • Yorum Avatar nzm diyor ki:

   Samsung galaxy ace s5830 telefonum var araç bluetooth bağlantısı yaptığımda gelen arama için telefon üzerinden açmam gerekiyor. Araç kolundaki aç kapa işlemini nasıl yapabilirim?

 2. Yorum Avatar esra diyor ki:

  Merhaba, bende samsung galaxy ace yeni kullanmaya başladım. Hattım faturalı iş yerinden wi fi ye bağlanıyorum,neti rahatlıkla kullanabiliyorum fakat inete bağlanırken ayrı bir seçenecek görünmüyor nerden bağlandığımı bilemiyorum bu faturama yansır mı yoksa wi fiden mi kullanmış oluyorum ekranda görünmüyor bilemiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

  • Yorum Avatar Araf diyor ki:

   Valla bende de aynı telefon var ama bir türlü bilgisayarla bağlantı kurup da telefonun içine resim ,müzik oyun gibi şeyleri atamadım siz atabiliyorsanız tütfen cevaplayın.

   • Yorum Avatar Onur Kısacık diyor ki:

    kardeşim sıfır aldıysan telefonu kutunun içinden CD çıkıyor onu biLgisayarına yükle sonra telefonun usb sini tak sonra çalışır tmm mı kardeşim yardımcı olduysam ne mutlu bana.

   • Yorum Avatar Metin diyor ki:

    Kardeşim gmail hesabı oluştur menüden markete gir ordan ücretsiz oyun uygulama yükleyebilirsiniz, iyi günler.

   • Yorum Avatar Mertcan diyor ki:

    Kies diye program var onu kur.

  • Yorum Avatar musi diyor ki:

   “önce ayarlara giriyoson sonrasında kablosuz ve ağlar ı seçiyosun oradan da mobil ağlar ı seçin paket veri kullan kısmını aktif konumdan çıkart yani orada yeşil tik işareti olmasın ve karşınıza çıkan dikkat uyarınsına evet derseniz faturanıza işler. Sizin için iyi olmadığı gibi wi-fi nin hiç bir faidesi olmaz iyi günlerde kullan.

  • Yorum Avatar Sümeyye diyor ki:

   Ayarlardan kablosuz ağlara girin oradan mobil ağlara girin oradan ise paket veri kullan seçeneğini iptal ettiğinizde faturamdan mı kullanıyorum acaba derdi kalkacaktır.

  • Yorum Avatar ahmet isik diyor ki:

   Sen onu aldigin hatta gidip internet hakkini kapattiracaksin sonra rahat rahat kullan

 3. Yorum Avatar Hakan diyor ki:

  Bu telefon hiçbir işe yaramıyor malesef. Size gelince fatura yansımaz, sol üstte açılır menü var wifi açıksa sorun olmaz.

 4. Yorum Avatar Dilara diyor ki:

  Telefonu yeni aldım fakat her ekrana farklı duvar kağıdı yerleştirme olayını çözemedim bi türlü. Biri yardımcı olursa sevinirim.

  • Yorum Avatar esra diyor ki:

   Ayni zamanda google.playden yukledigimiz duvar kagitlari telefon kapaninca siliniyor.normalde S3 minide boyle olmuyor. Ve isletim sistemi yuzunden subway surfers vb. Oyunlar da yuklenmiyor. Telefonu iphone a benziyor sirin diye aldim ama cok pismanim hic kimseye tavsiye etmem. Bence s3 mini hem ucuz hem zarif hemde her istedigini yapabiiyosun…

 5. Yorum Avatar yami diyor ki:

  Telefonu yeni aldm ve facebook da resimleri beğeni bulamadım telefonda. Yardmcı olursanız sevinirim.

 6. Yorum Avatar Eda diyor ki:

  Arkadaşlar mesaj bölümnde gidenler gönderilen yada kaydet bölümleri neden yok yardımcı olurmusunuz.

  • Yorum Avatar Burak diyor ki:

   Aynı numaradan gelen giden bi yerde görebiliyosunuz. Farklı numaradan gelınce ayrı bi sayfa açılıyo ztn. Boş bi sayfada msj yazıp geriye bastığınızda otamatik olarak taslak diye kaydediyor 😉

 7. Yorum Avatar Talha diyor ki:

  Wifi den bağıiyken hat üzerinden internete bağlanmıyor zaten telefon. Telefonun hat üzerinden bağlandıginı anlamak için üst tarafta çıkan 3g H ya da E harflerine bakmak yeterli. Bu harfleri görüyorsan wireless a bağlanmamışsın ve sonraki internet kullanımını hattın üzerinden yapacaksın demektir.

  Telefona resim muzik atabilmek icin kabloyu taktığında ekrana gelen yığın depolamaya bağla ya da connect to storage gibi ifadelere tıklamak lazım. Olmazsa kies i kur.

  Giden mesajları ve gelen mesajları numara klasöründe birleştirmişler. Numaraya gönderdiğin ve aldığın mesajlar ve gönderilenler ile alınanlar farklı renklerde. Çok iyi bir özellik bence.

 8. Yorum Avatar Yakops diyor ki:

  Gençler benden demesi bu telefonu alın pişman olmassınız. Ben 1,5 aydır kullanıyorum 2.3.4 en iyi sürüm onu da yükledim on numara bir telefon devir atık samsung ,htc, iphone diğerlerinei at çöpe. Birde sonyericson var o kral zaten.

 9. Yorum Avatar Ali diyor ki:

  Valla bende bu telefonu kullaniyorum goruntulu konuşma haricinde harika özellikleri olan bir telefon kullanması basit ve çok kullanışlı.

 10. Yorum Avatar Erkans diyor ki:

  750 TL aldım 10 gün sonra 650 TL ye düştü bunun sebebi yüksek performans diye reklam edilip fiyaskoya yakın bir ürün olması bence. Bu kadar para verip androit telefon aldım diyemeyeceğiniz bir telefon. Marketten bişey indiremek çok zor, sonra bir iki oyun açsanız makine tıkanmaya başlıyor nasıl androitse ben anlamadım, 5 pixel kamerası da sınıfı geçen görüntüler alamıyor. Yani kısacası bu telefon 700 TL verip alınacak bir android telefon değil.

 11. Yorum Avatar csk diyor ki:

  ben telefonu yeni aldım. Wi fi ile internete bağlanamıyorum. Wpa / wpa2 psk olarak şifreli işyerindeki modemden bağlanamıyorum. Genelde de bu şifreleme yöntemi kullanılmış olarak buluyorum taram ayapıldığında. Forumlarda wi fi sorunu diye aratınca şok oldum. Bilsem almazdım. Pek çok kişi bu konudan muzdarip. Aldığım yere iade sürecini başlatmak istediğimi yazdım. Başkaları diğer telefonlarla tıkır tıkır sörf yaparken bu özelliği kullanamamak çok sıkıcı.

  • Yorum Avatar Çağrı diyor ki:

   Modemin şifreleme türünü değiştirebilirseniz değiştirin, sonra rahatlıkla bağlanabilirsiniz.

 12. Yorum Avatar Atakan diyor ki:

  Arkadaşlar merhaba ben bu telefonda işlem kaydını bir türlü bulamıyorum çünkü yeri geliyor dakikaları hesaplamak ve hafızada tutmak lazım ama bir türlü arama kaydını bulamıyorum acaba arama kaydı yokmu şimdiden sizlre teşekkürler.

 13. Yorum Avatar İlkay Özdemir diyor ki:

  Merhabalar, Bende yeni aldm telefonu avea hattı kullanıorum ve eskiden 0.facebook güzelliği ile faceye giriodum fakat şimdi bi türlü yapamadım giremiorum. Yardımcı olurmusunuz lütfennnnnnn…

 14. Yorum Avatar Makbule diyor ki:

  Benim bi sorum olcak aldım telefonumu kullanıyorum fakat brini ararken telefonum kararıyor ekranı ve ben sinir oluyorum çağrı bırakıp kapatamıyorum ekranı. Karşımdaki meşgule alırsa yada açıp kapattığında kapanıyor.

  • Yorum Avatar Ömer diyor ki:

   Bende sinir oluyorum o huyuna tekrar ekrana tıklaman gerekiyor.

  • Yorum Avatar Onur diyor ki:

   Telefonun ışığının gelmesi için telefonu kulağınızdan çektikten sonra kendiliğinden ışığı açılıyor. Daha sonra kapatabilirsiniz.

  • Yorum Avatar Zeyno diyor ki:

   Tuş kilit süresi var onu uzatırsan ekran kararmaz.

  • Yorum Avatar abdullah diyor ki:

   telefonunuz çin malı veya spot olabilir genelde çin malı telefonlar öyle arızalar yaratabiliyor bnde ace kullanıyorum ama şuana dek hiç bi sorununa karşı gelmedim ve çok memnunum

 15. Yorum Avatar Murat AYDIN diyor ki:

  Slm Esra hanım siz internete wifiden girerseniz kontorunuz gitmez zaten wifiden tarattırıyosunuz baştan ama wifi olmadığı zaman eğer mobil kısmı açıksa güncelemerde kontor gider o yüzden ayarlardan mobil kısmını devre dışı bırakmanız lazım.

 16. Yorum Avatar Ömer diyor ki:

  Mrb arkadaşlar yaklasık 6 aydır kullanıyorum telefonu ve hiçbir sıkıntı yaşamadım. Üste sorun die yazılanlar kullanmayı bilmemekten kaynaklanıyor bence. Araştırdıkca her soruna bi çözüm buldum 🙂 Bu aralar sesli msj yazmaya takmış durumdayım. Ne hikmetse konustuklarımı türkçe yazmıyo ing yazıyo. Nerden yapıldığını bilen varsa yardımcı olsun şimdiden teşekkürler.

 17. Yorum Avatar Burak diyor ki:

  Arkadaşlar telefonu 3 gün önce aldım fakat tuş kilidi açma farklı diğerlerine göre yani kilit aç şeklinde ı phone ye benzer şekilde çıkmıyor. Duvar kağıdını sürüklüyosunuz. Nasıl ayarlayabilirim yardımcı olursanız sevinirim. Mükemmel telefon herkeze tavsiye ederim.

  • Yorum Avatar Utku diyor ki:

   Çözümü vardır fakat yeni aldığınız galaxy ace’in android sürümü gingerbread olduğu için yeni özellik bu şekilde kaydırmadır.

 18. Yorum Avatar ervin1903 diyor ki:

  Bu telefondan başka bir telefona mp3 müzikleri gönderemiyorum nasıl gönderebilrim acaba?

 19. Yorum Avatar Canan diyor ki:

  Arkadaşlar ben face paketi aldım 3 tl ye ama kullanmak için 3G açmam gerekiyor nasıl açılıyor yardımcı olurmusunuz lütfen.

  • Yorum Avatar Gülden diyor ki:

   Aynı hatayı ben de yaptım. Face paketi aldım diye bir güzel mobil ağ bağlantısını açtım 1 haftada 54 tl internet faturası eklendi faturama. Kontörlü hat kullanıyorsan aç kullanmıyorsan sadece face i kullanacağın zaman aç. 3g değil ayarlar-kablosuz ve ağlar-mobil ağlar-paket veri kullan tuşunu aç. Kullanımın biter bitmez o tuşu kapat yoksa sürekli telefon yazılım güncellemek için internete bağlanıyor.

 20. Yorum Avatar Fatih irazlı diyor ki:

  Bu telefon sınıfının en iyisi bir kusuru var şarjı az gidiyor nedense.

 21. Yorum Avatar Kübra diyor ki:

  Merhaba, telefon bana hediye geldı 🙂 ama bu android denen şeyı nasıl kullanıcam nasıl yüklicem bilmiyorum. Telefonun android özelliklerini anlamadığımdan dolayı kullanamıyorum da. Telefonu mesaj çekmek, arama yapmak ve kamera özelliği dışında kullanamıyorum bana yardım edin de ben de şu nasiplerden yararlanayım 🙂

  • Yorum Avatar Burak diyor ki:

   Kübra hnm öncelikle gmail hesabı alıyosunuz ve sonra markete girebilirsiniz wifi olmadan girerseniz faturanıza yansır bilginiz olsun 🙂

 22. Yorum Avatar Can diyor ki:

  Mrb. Ben de yeni aldım bu telden. Konuşarak msj yazma özelliği sadece wifi açıkken mi oluyor. Wifi olmadığında özelliği kullanamıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

  • Yorum Avatar Hakan diyor ki:

   Aynı sorun bende de var. İlk aldığımda konuşarak mesaj yazıyodum ama sonra ne olduysa her seferinde bağlantı hatası uyarısı veriyo, bu duruma bi çözüm bulan varsa yardımcı olursa sevinirim.

 23. Yorum Avatar Ömer Faruk diyor ki:

  Çok güzel bi tlfon ama 3g internette girdiğimizde oluyo.

 24. Yorum Avatar sarıhan diyor ki:

  Meraba arkadaslar. Çekilen videoların oynatılması sırasında ses hızlı sardırılmış gibi önden gidiyor görüntü normal hızda devam ediyor nasıl düzeltebilirim yardımcı olursanız sevinirim…

  • Yorum Avatar TlyKy diyor ki:

   Aynı sorun bende de vardı. Aldığım yere götürdüm. Sd kartı çıkartıp yeni kart koydu ve çekim yaptı, sorunsuz çalıştı. Sd kartı ve telefonu yeniden biçimlendirdik şimdilik bir sorun yok. Eski telefonundaki resimleri buna yükleme virüs bulaşıyor olabilir dedi. Bir daha tekrarlarsa sd kartı değiştiririz dedi. Bütün yüklemelerimi tekrardan yaptım ve video çektim sorun yok. Darısı başınıza 🙂

   • Yorum Avatar Hakan diyor ki:

    Evet aynı sorunu sayenizde ben de hallettim. Teli kapatıp sd kartı çıkarttım, sonra yeniden taktım sorun ortadan kalktı, paylaşım için teşekürler.

   • Yorum Avatar Ali diyor ki:

    Arkadaşlar bence telefon tasarım bakımından gayet güzel bir cihaz, telefonuza gmail adresini yükledikten sonra market programından winap, virüs programı ve daha birçok program indirebilirsiniz. Yeterki kullanmasını bilmek gerekir.

  • Yorum Avatar Serkan diyor ki:

   Bendede vardı aynı sorun. Samsung sitesine girdim. Kies programını kurdum bilgisayar. Telefonu kablo ile bilgisayara bağladım ve kiesi çalıştırdım. Güncelleme yaptırdım. Şu an o sorun ortadan kalktı. Birkaç özelliği daha değişti. Gayet güzel oldu telefon. 😀

   • Yorum Avatar Eda diyor ki:

    Merhaba bende ace kullanıcısıyım. 3 ay oldu telefonu alalı. Bulututtan birşey gönderemiyorum. Nasıl gondericem.

 25. Yorum Avatar Mcht Blg diyor ki:

  Bende 1 hafta önce aldım..Telefon oldukça kullanışlı, wi fi ile internete bağlandığınızda yeterince hızlı..Telefonun şarjı günde 1 saat müzik dinleseniz bile en az 2 gün gidiyr(Ekran özelliklerinden parlaklığı düşürmelisiniz).. Mesaj kutusunda ki yenilik oldukça kullanışlı, Navigasyonu sadece navigasyon için yapılmış cihazlarla karşılaştırılamaz belki ama oldukça iyi olduğunu söyleyebilirim, fakat slide sam den indirdiğim uygulamaların, oyunların vs. Wi fi kapalı olduğunda da ücretsiz olarak kullanılıp kullanılamadığını bilmiyorum.. Bu konuda bilgisi olan varsa bilgilendirebilir mi beni acaba.?

 26. Yorum Avatar Vildan diyor ki:

  Selam herkese, yeni alanlardanım ama iyi mi kötü mü henüz bilemedimmm bi sorum olacak diğer telefonlarda olduğu gibi mesaj bölümünde gelen giden kısmı yok multimedya mesajlarım geliyo ama nereye kaydediyorsa ediyo bi türlü bulamıyorummm. Lütfennnn nerden açılıyo multimedya mesajlarııı sinir bastı artıkkkk lütfen yardım…

  • Yorum Avatar Emekcan diyor ki:

   Arkadaşlar dün aldım ama hiç anlamıyorum çok karışık. Bu msj olayını hiç anlamadım gelen giden taslak olayı yok. Bide msj yazarken hazır smile ler yok mu :S

   • Yorum Avatar rbia diyor ki:

    Mesaj kısmında boşluğun yanında ?123 var ona tkla onn üstünde 1/3 var ona 2 kez tıkla 3. sayfasında srat ifadeleri hzr.

  • Yorum Avatar Burak diyor ki:

   Kardeşim multimedya mesajların ilk başlara donüyo bi kişiyle çok mesajlastıysan örnegin 100 msj attın birine o multımedya mesajı yollarsa 20. mesajın oralara gidiyo:)

  • Yorum Avatar Burak diyor ki:

   Vildan hanım mesajlaştığınız kişiyle sohbet bölümünde en başlara dönüyo bende çok aradım buldum 🙂

 27. Yorum Avatar Ege diyor ki:

  Slm arkadslar yeni samsung galaxy ace 5830i aldım cok memnunum fakat bazı sorunlarım var.

  1.) Telefonumdaki gmail oturumu actım ama kapatamıyorum 7/24 gmail oturumum açık nereden açılıp kapatılıyor?
  2.) Diğer bir sorun ekranda ana sayfada 1 den 7 ye kadar bircok gereksiz ayrı sekme sayfa açtım fakat ekran düzenlemesinden yüzlerce kez kaldırmayı denedim kaldıramadım. Bu sayfalar nasıl kaldırılabilir bana bir arkadaş yardımcı olursa çok sevinecem.

  Herkese selamlar, iginize teşekkür ederim saygılarımla…

  • Yorum Avatar TlyKy diyor ki:

   Menu – Ayarlar – Hesaplar ve senkron – Oto esitleme’ yi açıp kapatırsanız isteğe bağlı olarak hesabınıza ulaşırsınız. Aynı yerde aşağıda gmail hesabınızı göreceksiniz. Üzerine tıkladıktan sonra hesabı kaldır diyebilirsiniz..

  • Yorum Avatar Çağrı diyor ki:

   En soldaki tuşa bas düzenleyi seç orda ekranlar çıkacak orda birine dokun 3-4 saniye kaldıra sürükle 😉

  • Yorum Avatar Hakan diyor ki:

   Dostum 2.sorunun cevabını vermeye çalışayım; önce ekranı parmaklarınla küçülterek tüm sayfaları tek ekrana topla, ekranın en altında çöp kutusu var ve kaldır yazıyo. Kaldırmak istediğin ekranın üzerine biraz parmağını basılı tut, (rengi koyulaşır) ve parmağını kaldırmadan o çöp kutusunun içine at ve o sayfa temizlenmiş olsun. Ben bu şekilde yanlışlıkla açmış olduğum boş sayfaları temizledim, umarım yardımcı olabilmişimdir.

   • Yorum Avatar Fehmi diyor ki:

    Kardeş ALLAH RAZI OLSUN SENDEN.

   • Yorum Avatar Zeyno diyor ki:

    Telefon, wifi ile facebook’a giriyorum, ordaki bana yazılan msj yada bildirim telefon mesajı olarak geliyordu. Şimdi gelmiyor açmak istiyorum nasıl yapabilirim yardımcı olabilirmisiniz.

  • Yorum Avatar Şafak diyor ki:

   Ana sayfandaki sembollere basılı tut ve aşağıda yazan kaldıra sürükle.

 28. Yorum Avatar Adnan diyor ki:

  250 mb internet paketi aldım toplam 4 – 5 saatte bitti paket film vb. Şeyler de indirmedik neden böyle oldu?

 29. Yorum Avatar Koray diyor ki:

  Ben de bu telefonu temmuz ayında aldım. Ben de telefonun ses özelliğinden yakınıyorum . Şarkı çalıyorum sesler çok sık oluyor yani memnun değilim o bakımdan. Başka bir şekilde ses yükseltme yeri varsa söyleyin lütfen…

 30. Yorum Avatar Ekrem s diyor ki:

  Kamerada flaşı normalde nasıl açık tutabiliriz. Yani fotoğraf çekmeden nasıl aktif edebiliriz?

  • Yorum Avatar Sefa diyor ki:

   Android markete gir orada aramaya flashing led yaz indir uygulamayı istediğin zaman flaşı açık tutabiliyosun 😀

 31. Yorum Avatar TlyKy diyor ki:

  Eski telefonum nokia’ydı. Mesaj geldiğinde veya cevapsız arama olduğunda telefonun ön yüzünde bir ışık yanıp sönüyordu. Bi arama varmı diye ekranı açmak zorunda kalmıyordum.

  Ace aldım ama menülerinde öyle bir seçenek bulamadım. Bununla ilgili bilginiz varsa yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler..

  • Yorum Avatar Osman diyor ki:

   Arkadaşlar bu telefonu almayı düşünüyorum ancak galaxy ace ve galaxy mini arasında kaldım siz hangisini önerirsiniz?

   • Yorum Avatar Gsank diyor ki:

    Htc salsa yada desire s al bence mini yi salla ace interneti yavaş motorola dan çekinmem ekran riskini umursamam dersen milestone klavyeli dokunmatik ekranı kaydır klavye karşında yalnız biraz ebatı büyük ve 169 gr ben salsa kullanıyorum wave 8500 dan hızlı giriyorum internete tek sorunu uygulama indirme hızı.

   • Yorum Avatar yağmur diyor ki:

    Eğer ikisinden birisini almayı düşünüyorsan ace al kesinlikle.

 32. Yorum Avatar nes diyor ki:

  Ben faceye girdiğim zaman konturlar pat pat gidiyor ya sınırlamıyormu nasıl ne ypabilirim kontür dayanmıyor.

 33. Yorum Avatar cec0 diyor ki:

  Facebook ayarlarını nasıl yapacam?

 34. Yorum Avatar Gamze diyor ki:

  Meraba, bi sorun var rehberime girince kişi listem görünmüyo menüye gir hesaplara gir falan diyo yapamadım yardımm…

 35. Yorum Avatar Erhan diyor ki:

  Arkadaşlar bazı sorulara cevap vereyim. Flaşı istedikleri zaman açık tutmak isteyenler marketten el feneri uygulamasını indirsin. Wi fi bağlanamayanların sorunu tel den değil. Modemden, modemin şifre ayarlarını değiştirin sorun hemen hallolur.

  Wi fi dışında internet kullanmak istemeyenler.mobil ağlardaki paket veri kullan seçeneğini iptal edin sadece 2g kullan seçeneği açık kalsın. Ekrandaki E yazısı gidecektir. Bu sayede internet üzerinden olan yani wi fi yokken ücretli uygulamalar çalışmaz.ekrandaki gereksiz sekmeleri kapatmak içn sekmeye basılı tutup aşağı doğru çekin kaldır işareti çıkacak üstüne getirin.

  Arkadaşlar telefona birde marketten ücretsiz virüs koruyucu indirin çok işe yarıyor. Ben avastı indirdim.

  • Yorum Avatar Gzmmm diyor ki:

   Merhaba acil yardım istiyorum. Bende samsung 5830 kullanıyorum ve gelen mesajlar ekranın üstünde direk okunuyor. Bunu engellemenin bir yolu yok mu?

 36. Yorum Avatar Bülent diyor ki:

  Bende yeni aldım 10 gün felan oluyor. Ben sadece mesaj sesisi istediğim mp3 ü yapamıyorum yoksa değişirme özelliğimi yok. Saygılarımla teşekkür ederim şimdiden.

 37. Yorum Avatar Emircan diyor ki:

  Arkadaşlar telefonun ram bellek ne kadar bilen varmı yeni sürümünü nereden yüklüyoruz?

 38. Yorum Avatar Mehmet diyor ki:

  Arkadaşlar flash player sorunu çözümünü bilen var mı hiçbir flashı desteklemiyor canlı tv fln izleyemiyorum yardımcı olursanz sevinirim.

 39. Yorum Avatar mkgulk diyor ki:

  Merhaba arkadaşlar ben bu telefonu yeni kullanmaya başladım rehbere resim ekleyemiyorum yardımcı olursanız sevinirim. İyi akşamlar.

 40. Yorum Avatar Erhan diyor ki:

  Flash player çözümleri internette yazıyor ama çok karışık. Telefon teknolojisinden anlayan birine yaptırın. Bendede aynı sıkıntı var.

 41. Yorum Avatar Tuncay diyor ki:

  1 aydır kullanıyorum oldukcça memnunum hem dayanıklı hemde özellik ve fiyat bakımından oldukça kullanışlı. Telefonu alıpta kullanmada sorun yaşıyorsanız tawsiyem her bölümünü surekli karıştırıp öğrenin.

 42. Yorum Avatar Doruk diyor ki:

  Merhaba, Bu telefonda sms le ilgili sorun yaşıyorum. Şöyle ki aldığım sms i bir başkasına iletmeyi (forward etmeyi) başaramıyorum bir türlü. Her yerine baktım gelen mesajı başkasına göndermeyi bulamadım bilen varsa yazabilirmi acaba? Teşekkürler.

  • Yorum Avatar Su diyor ki:

   Aldığın mesajın üzerinde bir süre parmağını basılı tuttuğunda mesaj seçenekleri menüsü çıkıyor orada ilet seçeneğini kullanarak gelen mesajı forward edebilirsin.

 43. Yorum Avatar Serkan diyor ki:

  Arkadaşlar 5830i sürümünde video kaydederken sesi hızı ilerletiyor. Bir tane aldım değiştirdiler, değiştirirken kontrol ettim. ikinciside öyle çıktı iade ettim. Telefonu alonlar kontrol etsin, telefon kapanınca normale dönüyor ama bir aramadan sonra yine videoda sesi hızlı kaydediyor.

  • Yorum Avatar Şenol diyor ki:

   Videodaki ses sorununu yazılımı güncelleyerek ortadan kaldırabilirsin.Yazılım nasıl güncellenir?Ayarlara-Telefon hakkında-Yazılım güncellemesi.

 44. Yorum Avatar Eren diyor ki:

  Meraba arkadaşlar ben tuş kilidi açma şeklini değiştirmek istiyorum fakat bulamadım nasıl yapacağımı yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim.

 45. Yorum Avatar Kadir diyor ki:

  Arkadaşlar tlf nu yeni aldım wi fi ayarı nasıl yaparım bağlanamıyorum?

 46. Yorum Avatar Eren diyor ki:

  Merhabalar telefonu ben daha alalı 1 gün oldu samsung telefon kullanıyorsanız eğer ve bunuda almışsanız aynı nerdeyse. Ama sadace andro varr oda çok iyi ve kullanım kullavuzu çıkyıor içinden. Nereye gitmek istiyorsanız sadacee o cisime gelin ve dokunun hemen kendısı sizi yönlendiriyor yani basit ama kullanmayı bilen varsa güzel birr telefon beğendim.. İpon alıcaktım bunu beğendım daha kullanışlı ve hafif.. :))

 47. Yorum Avatar Ayça diyor ki:

  Arkadaşlar hepinize merhaba, 3 gün önce 5830i aldım ama telefonu sadece arama yapmak için kullanabiliyorum. Wi fi ile bağlandığımızda android marketten bişeyler indirebiliyomuyuz yoksa hattımıza tanımlı bi internet paketi mi olması gerekiyo?

  • Yorum Avatar Burak diyor ki:

   Wifi den android marketten istediğiniz program vb. indirebiliyosunuz. Eğer wifi olmadan markete girerseniz faturanıza yansır bilginiz olsun 🙂

  • Yorum Avatar Gülden diyor ki:

   Wi-fi ye bağlıyken istediğin internet sayfasına girer istediğini ücretsiz indirirsin.

 48. Yorum Avatar Cewdt diyor ki:

  Arkadaşlar bikaç güne bu telefonu almayı düşünüyorum ama çok kararsız kaldım. Forumlarda herkez bişey söylemiş kafa allak bullak oldu. Bunumu alsam yoksa nokia C-6 mı siz ne önerirsiniz?

 49. Yorum Avatar AYSL diyor ki:

  Slm arkadaşlar tlf nu yeni aldım ama saçma sapan şeyler oluyor daha hattımı takar takmaz 15 tl m gitti. İnt yi nasıl kaptcam ve bide facebook ayarı yapmak istiyorum nasıl yapıcam. Yardımlarınız için tşk edrim 🙂

 50. Yorum Avatar rbia diyor ki:

  Arkadaşlar Wi-fi ye bağlanamıyorum ağ ayarlarını nasıl değiştirebilirim?

 51. Yorum Avatar Özlem diyor ki:

  Ben samsung 5830i ace alalı 3 gün oldu. Ancak hiçbir şekilde kendi istediğim müziği telefonun zil sesi yapamıyorum. Eşimde wave 2 var onun menülerinde yap- zil sesi var. Bende neden yok bir yardım edin. Lütfennn

  • Yorum Avatar Emin diyor ki:

   Seçeneklere basın oluyor.

  • Yorum Avatar Hakan diyor ki:

   Parça listendeki istediğin müziğin üzerine basılı tut o zaman zil sesi yap seçeneği çıkıyor.

  • Yorum Avatar ihsn diyor ki:

   Selamlar . zil sesi yapmak istediğin müziğin üzerinde parmağını sola doğru sürüklersen menü geliyor. Mesaj veya zil sesi yap diye. Yada müzik dinlerken menü düğmesine bas zil sesi yap geliyor direk. Yardımcı olabildiysem ne mutlu…

 52. Yorum Avatar Şafak diyor ki:

  Bende de ace var ve ekranı yanıp sönüyor durduramıyorum ayarlarına baktım ordada yok.

 53. Yorum Avatar Emin diyor ki:

  3g ön kamera nasıl açılıyo bilen varmı?

 54. Yorum Avatar Onur diyor ki:

  Arkadaşlar telefon rehberini silince menüden geri alma imkanı var mı bilen varsa yardımcı olmasını rica ediyorum.

 55. Yorum Avatar Berkay diyor ki:

  Ben telefonun navigasyonu açtım ama haritada yazdığım yerleri silemiyorum bi yardımcı olsanız.

 56. Yorum Avatar Ceren diyor ki:

  3 metin mesajından sonra multimedyaya dönüşüyo bu ayarlardan her şeyi kurcaladım olmuyo nolur yardım edin 😀

 57. Yorum Avatar Dilek diyor ki:

  Arkadaslar merhaba. Benim de mesajlar konusunda bir sorum var. Eğer msjlastığım bir arkadaşıma (mesaj dizininde ismi olan) mesaj yazarken geri gittiğimde o dizin içinde taslak olarak kalıyor yazdığım. Ama henüz msj yollamadığım birinde, örneğin gelen başka bir msj yüzünden yazdığım yarım kalan msj için taslaklara kaydedildi diyor ve ben o taslakları bir türlü bulamıyorum. Anlatabildiğimi umuyor yardımınızı bekliyorum =)

 58. Yorum Avatar ihsn diyor ki:

  Bende alalı yaklaşık 1 ay oluyor arkadaşlar genel olarak telefondan çok memnunum diyebilirim. 3g kamerası yok evet bende kullanmadığımdan dolayı belkide çok dikkatimi çekmedi. Şarj ömrü kullanıma göre degişiyor ama maksimum 2 gün diyelim çünki internet açıkken devamlı veri alış verişi oldugundan şarjı yiyor.

  Benim en büyük sıkıntım bu telefona kılıf ve ekran koruyucu filmi bulurken oldu 🙂 Biraz büyük orjinal olsun istedim ama malesef bulamadım ve çakmasını kullanıyorum. Birde kendi kendini resim çekebilmen için tuş yok oda ayrı bir dert tabi 🙂 Ama ses görüntü internetten uygulama indirme hızı süper. Zarif ve şık. Alan arkadaşlar varsa hayırlı olsun diyorum. Güle güle iyi günlerde kullansınlar…

 59. Yorum Avatar Hande diyor ki:

  Meraba telfnu alalı yaklaşk 15 gn oldu ama video çektiğimde sesler hızlandırılmş gibi oluyo. Telefonu kaptıp açtğıımda normale dönüo ama her video çekmek istediğimde teli kapatıp açmam mı gerekio..?? Bir de ben bu telefnu almama rağmen içinden kurulum cd si çıkmadı.. Usb kablosunu bilgsayara taktıımda okumuo veya hafıza kartını takttıımda biçimlendir deyio duruo napmam gerekio??

 60. Yorum Avatar Hakan diyor ki:

  Bu telefonla wi fi üzerinden sorunsuz olarak internete bağlanabilen var mı arkadaşlar, varsa eğer, bunu nasıl başarabildiğini de yazarsa eminim ki bi çok arkadaşın da duasını alacaktır. Şimdşden teşekürler.

  • Yorum Avatar Gülden diyor ki:

   Wi-fi yi aç. Bulduğu ağlardan hangisine gireceksen ona dokun şifresini gir tamam de o kadar.

 61. Yorum Avatar Sevil diyor ki:

  Merhaba arkadaşlar ben bu telefonu alallı bir hafta oldu ama ısınıyo ne yapmam gerek?

 62. Yorum Avatar Metin diyor ki:

  Benim bir sıkıntım var rehberden bazı kişileri arayamıyorum hemen sonlandırıldı diyor lütfen birisi biliyorsa yardım etsin lütfen.

 63. Yorum Avatar Didem diyor ki:

  Doğum günlerini kaydetme yerini bulamadım. Bilen arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.

  • Yorum Avatar Hakan diyor ki:

   Takvime gir, not yazacağın tarihin üzerine basılı tut. Oluştur diye bişey çıkıyo. Buradan istediğin notu tarihi alarmı ayarlayabilirsin.

 64. Yorum Avatar Hüseyin diyor ki:

  Benim bir sorunum var telefonun herşeyi gayet güzel ama sorun rehberedeki kişilere resmi ekliyemiyorum. Çektigim resmi ayarlardan yap diyorum kişi resmi yap diyorum oraya kadar sorun yok sorun kişi resmi yap diyince rehberdeki herkes gözükmüyor sadece gmail hesabları gözüküyor veya diger hesaplar. Herkesin gözükmesini nasıl yapabilirim?

  • Yorum Avatar frn diyor ki:

   Aynı sıkıntı bendede var :S neden olduunu çözedim hala yardımcı olursanız sevincem.

  • Yorum Avatar existence diyor ki:

   Hüseyin rehberdeki kişileri resimli yapmak istiyorsan ilk önce kişileri sim kartına değil telefon hafızasına kayıt emen lazım. Ondan sonra olur. Arkadaşlar başka sorunu olan varsa bana yazsın bu telefonun içini dışını biliyorum.

   • Yorum Avatar Şenol diyor ki:

    Blluetooth ile başka telefona müzik yollama,paylaşma seçeneği yok yada ben bulamıyorum. Foto ve videoda sorun yok onları paylaşabiliyorum ama mp3 göndermeye çalıştığımda gönder veya paylaş diye bir seçenek yok. Yardımcı olursan sevinirim.

    • Yorum Avatar Merve diyor ki:

     Bende aldım daha 1 gün oldu mp4 video veye çektiğim videoları açamıyorum ne yapmam gerekiyo yardımcı olursanız çok sevinirim.

 65. Yorum Avatar Burçin diyor ki:

  Merhaba arkadaşlar ben de bu telefonu yaklaşık 2 haftadır kullanıyorum ilk defa samsung kullanıyorum bir çok özelliği var ama tabi keşfetmek gerekiyor. Mesela diğer samsung larda bir tuşa basınca telefon kendi kendine yapay arama yapıyormuş bunda da o özellik var mı acaba bilen var mı? Teşekkür ederim. Güle güle kullansın herkes 😀

 66. Yorum Avatar İlyas diyor ki:

  Valla ben bu tlf u yeni aldım ama tlfondan sıkılmaya başladım sanki. Her şeyi sıkıntı gibi bide bir şey olduğu zaman çok kafaya takan bi insanım. Alan arkadaşlar bıraz daha araştırsın düşünsün derim. Ha bide wifi yoksa sınırsız paket almanızı tavsiye ederim 🙂

 67. Yorum Avatar Seda diyor ki:

  Arkadaşlar delirecem mesaj sesini nie açamıyorum ya 🙁

 68. Yorum Avatar Format Pc diyor ki:

  Yorumlara bakınca birçok arkadaşın çeşitli sorunlar yaşadığını okuyorum ama sorun genelde telefonlarda değil Android işletim sistemi bilinmediğinden kaynaklanıyor. Hafıza kartı sorunu yaşayan arkadaşlar kullandığınız hafıza kartlarının bozuk olma ihtimali çok yüksek farklı bir kart ile deneyin, ve kart formatı fat32 olmalıdır.

  Wifi sorunu ve internete bağlantı sorunu çeken arkadaşlar, cihazın üst menüsünü aşağı doğru çekip wireless açık konuma getirdiğinizde cihaz otomatık 5 sn.de bir tarama yapacak ve ağ var ise size gösterecektir. Eğer bir ağa bağlandığınız zaman 3G yada edge bağlantısını otomatik olarak keser, wireless her zaman önceliklidir. Wireless açık olduğunu da bir nokta ve üzerinde yatay 3 çizgi şeklinde simgesi beliriyor.

  Cihazın ses ile ilgili kesinlikle bir problemi yoktur. Zil sesi yapamayan arkadaşlar biraz daha cihazı incelesinler diyorum. Tek sorun ram miktarı biraz az olduğundan dolayı fazla uygulama yükleme yaparsanız ram dolduğunda cihaz kendisini kapatıp açacaktır. En önemliside bu cihazda 3G vardır. Ama önde kamerası olmadığı için görüntülü görüşme yaparsanız arka kamerayı açacaktır. (artık bir ayna yardımı ile kendinizi gösterirsiniz :))) 3G olmadığını söyleyen arkadaşlar umarım 3G nin ne olduğunu anlamışlardır.

  Sms gönderirken de gelen sms i tekrar göndermek istiyorsanız yazının üzerine 3 sn. basılı tutmanız yeterli, bunu diğer birçok menüde de kullana bilirsiniz. Aklınıza gelen herşeyi yapabiliyorsunuz bu cihazlarda mesela bir arkadaşımı bilgisayarına uzaktan müdahale edebiliyorum telefonla veya kendi bilgisayarıma sokakta, işte görebiliyorum ne olduğunu. Pc oyunu indirebiliyorum mesela Torrent ile 6-7 Gb oyunu bir gecede wifi den indirip sonrada bilgisayara atıp oynuyorum afiyetle :)) 3G yi kullanmıyorsanız kapatın batarya süresini 3 katına çıkaracaktır. Aynı şekilde GPS-Wireless kapalı tutun kullanmadınız sürece.

  TELEFON DEĞİL SİZ NELER YAPABİLİYORSUNUZ TELEFONLA 🙂

 69. Yorum Avatar Mustafa diyor ki:

  Telefon hafızasına nerden giriyoruz?

 70. Yorum Avatar Sewcan diyor ki:

  Selamlar. Bende telefonu alalı 5 gün oldu ve 650 tl ye aldım. Fakat internet ayarlarını yapıyım derken 2 kez kontörlerimin gidişini izledim. O kadar karışık ki kullanılışını çözemedim henüz. Bilen biriyle bütün ayarlarını yapmadanda kontör yüklemeyi düşünmüyorum. Wireless üzerinden tanımlama yaptığım işyerimden internete kolayca bağlanabiliyorum. Fakat facebook kullandığım için saçma sapan bişiler oldu telefonda rehberde facebooktaki bütün arkadaşlarımın isimleri çıktı. Ben böyle birşey yapmadım. Sonra mesaj olarak facebook kullanıcısına mesaj gönderiyim dedim ama multimedya mesajına çevriliyor dedi göndermedide.

  3G var sanıyordum henüz neyin nerede olduğunu bilmediğim için sizlerin yorumlarından olmadığını öğrendim. Varsa biz bunu nasıl çözücez. Yoksada 3G hızından internete bağlanmak ne oluyor? Telefon ayarlarını internetten bakarak kaydettim ama ücretsiz facebook uygulaması buldum onu ayarlayamadım. Bluetooth özelliği, resim özelliği, kamerası güzel. Ama mesajlarda dahil düzgün bi kaydetim şekli yok. Bluetoothtan attığım müziklerim vardı klasör yaptım taşıdım ama sonra bluetoothta kaldı onlar oradan siliyim dedim tamamen silmiş. Çok karmaşık sinir bozucu. Kullanışı güzel ama bilene. Çok detaylı bilmek öğrenmek lazım arkadaşlar. Yoksa faturalarınızda dolu dolu gelir kontörlerinizde gidiverir. Ben şahsen gidicem samsung bayisine herşeyini sorucam sizde böyle yapın derim…

 71. Yorum Avatar Zeynep diyor ki:

  Mrb arkadaşlar benim telefondaki tek sorunum şarjj bir ay oldu alalı ama telefonu şarj problemi varr dün akşam şarjı doldurdum yzde 100 dolu kapattım 1 saat sonra telefonu açtım yüzde 81 kalmış bu nasıl bişiyy anlamadım zaten normaldede şarjı dolu ikenn hiç bir işlem yapmasam sabah şarj bitio bana bu konuda yardım olursanız sevinirim. Sizce bataryayı değiştirmem şarj sorununu gideririmi? (ayrıca telefonla hiç bir işlem yapamıyorum şarj biticek diee sadece yanımda süs olarak taşıyorummk yakında boynuma asıp gezicem yanii durum o denli düşünün 🙁 ne yapmalıyım cevaplarınız bekliyorum şimdiden tşkler.. 😉

 72. Yorum Avatar Simge diyor ki:

  Mrblar msjlarin duvar rengi nerden değişiyordu ya kafayı yicem bulamıyorum. Msji okurken tipi ve rengi değiştiriliyor 3-4 çeşit var biri yardımcı olsun 🙁

 73. Yorum Avatar Emrah diyor ki:

  Şarj sorunu olan arkadaşlar 3g yi kapatın.

 74. Yorum Avatar Harun diyor ki:

  Arkadaşlar bende bu telefonu yeni aldım fakat ekranda sonradan bi işaret çıktı nedir nasıl silinir bilemiyorum yardımcı olursunuz. işaret çekim gücünün sol tarafında yukarı aşağı ok işareti var onun solunda ok isaretleri ile dönen bi daire gibi sanki. Yardımcı olursanız sevinirim.

 75. Yorum Avatar Mesut diyor ki:

  Arkadaşlar bende telefon almayı düşünüyorum ancak daha önce hiç samsung kullanmadım ve normalde samsungtan nefret ederim ama şu aralar telefon bakınıyorum. Bir kaç telefon var aklımda. Samsung galaxy ace – htc cha cha – nokia c6-01. Nokianın işletim sistemi android olmaması kötü gerçi. Daha nokianın androidli telefonu bile yok sanırım. Her neyse yorumlarınıza bakılırsa çok sıkıntı çeken var bu benı açıkçası kararsız bıraktı telefonun özellikleri kendi standartıyla aynı olan telefonlara göre samsung galaxy çok iyi ama video sıkıntısı 3G sıkıntısı tabi ( 3G den kastım görüntülü konuşma değil internetten bahsediyorum.

  Ben şu an nokia N70 kullanıyorum telefonum çok harika bir telefon ama daha once tamir gördüğünden artık sıkıntı yaşıyorum o yüzden yeni telefon alacam. Hangi telefonu önerebilirsiniz ve samsung galaxy S5830 ace ile S5830i ayrı telefonlarmı ve galaxy ace plus Türkiyeye geldimi? Haberi olanlar varmı?

 76. Yorum Avatar Nilay diyor ki:

  Merhaba. Acaba samsung galaxy ace’da istemediğimiz bir numaradan gelen aramaları ve mesajları engelleme var mı? Önceden samsunglarda telefonun kendisinde oluyordu ama ace’da var mı merak ediyorum…

 77. Yorum Avatar Yusuf diyor ki:

  Ben çok memnunum, 3g ye gerek yok bence telefon güzel. Bende yeni aldım Nilay senin dediğin yok galiba. Tam olarak bilmiyorum yardımcı olamadığım için kusuara bakma.

 78. Yorum Avatar Hasan diyor ki:

  Hayalimdeki telefon çok iyi bir telefon şu an bende bu telefonu kullanıyorum ve çok memnunum bence galaxy lerin 1 numarısı. En çok beğendiğim yönü görünüşü çok güzel seksi bir görünüşü var ve daha fazlası var…

 79. Yorum Avatar Recep diyor ki:

  Arkadaşlar bende telefon almayı düşünüyorum ama samsung galaxy ace mi alayım yoksa samsung galaxy gio mu alayım arasında 100 TL gibi bi fark var eğer ace daha iyi ise ace alacağıım yardımcı olurmusunuz arkadaşlar…

 80. Yorum Avatar Selin diyor ki:

  Arkadaşlar müzik çaların arka planındaki resmi nasıl değiştiriyoruz? Yardımcı olun lütfen.

 81. Yorum Avatar bst diyor ki:

  Merhabalar bende bu telefonu yeni aldım yalnız bir numarayı ekrana taşımışım farkına varmadan ekranın üst sol köşesinde çıkıyor ve dokunduğum an aramaya başlıyor. O ismi ekrandan nasıl kldırabilirim bana çok acil yardım edermisiniz.

 82. Yorum Avatar Serkan diyor ki:

  Bence telefon güzel ama kamerada ki ses problemini bir türlü çözemedim. Kamerada süre yavaş ilerliyor (3 saniyede 1 saniye) ve sesi ileri sarılmış ve bozuk bir şekilde veriyo. Telefonu açıp kapatınca bi müddet sonra düzeliyor. Ne yapmam gerek anlamadım gitti. Sürekli telefonu açıp kapatmaktan bıktım. Bi fikri olan varsa çok memnun kalacam.

  • Yorum Avatar Serkan diyor ki:

   Ben bu yüzden telefonu iade ettim ama hafıza kartından kaynaklı olduğu söyleniyor 4 yada 6 gb hafaıza kartında sorun çözülüyormuş. Telefonu açıp kapatıyorsun ma üzerine bir aramada zil sesi çalınca tekrar bozuluyor. Yeniden açıp kapaman gerekiyor. Hafıza kartını bir değiştir bakalım ne olacak.

 83. Yorum Avatar Cumali diyor ki:

  Merhaba. Wifiyi kullanarak pro Telefon oldukça kullanışlı, Wi fi ile internete bağlandığınızda yeterince hızlı. Ücretsiz indirdiğim uygulamaların, oyunların vs. Wi fi kapalı olduğunda da ücretsiz olarak kullanılıp kullanılamadığını bilmiyorum. Mesala ücretsiz olarak indirdiğim ezan programı wifi olmadığında hattın internetinden mi alıyor acaba. Bu konuda bilgisi olan varsa bilgilendirebilir mi beni acaba?

 84. Yorum Avatar GüNey diyor ki:

  Arkadaşlar ben telefondan gayet memnunum tek bı sıkıntım var oda hattımla ılgılı olan bi sorun. Vodafone genç avantaj tarifesini kullanıyorum. Fakat kalan dakika mı ve sms imi oğrenmek için *456#1116# yaparak sorgulama gerekirken android işletim sistemi olduğu için bunu öğrenemiom. Ne vodafone ne samsung bu konuda bişe yapabilmiş değil ve şu an telefon yüzünden hattımı değiştirmek istiyorum. Diyorlarki müşteri hizmetlerini ara öğren. Bende o sivri zekalı arkadaşlara sesleniyorum. Habire müşteri hizmetlerini arayıp 40 kuruş ödemektense ki bunu her gün yapmam gerekiyor, dakikamın ne kadar geldiğini öğrenmek ve faturamın kabarık gelmesini engellemek için yapmam gerekiyor. Bu yüzden hattımı değiştirmek istiyorum. Eğer bir bilgisi olan varsa bu konuda yorumunu bekliyorum arkadaşlar.

  • Yorum Avatar Baran diyor ki:

   Kardeşim şimdi bende bu telefondan alıcam da şimdi ben bu telden wifi den bağlansam bir internete google den film izleyebilirmiyim? Yada faceden video? Yardımların için şimdiden teşekkür ederim.

 85. Yorum Avatar Mine diyor ki:

  Merabalar ben tuş takımlarıyla ilgili sorun yaşıyorum. Mesaj yazarken ayarlara girip Q klavyeden çıkmak istiyorum fakat olmuyor. 3×4 tuşları seçiyorum ama mesaj yazmaya geri döndüğümde yine aynı klavye çıkıyor. Bunu nasıl değiştirebilirim? Şimdiden teşekkürler.

 86. Yorum Avatar Dilara diyor ki:

  Arkadaşlar ben telefonu alalı 2 hafta oldu ama kişi listem facebookdaki arkdaşlarım olarak çıkıyor ve kişiye özel resim yapamıyorum. Bilen birisi varsa ve yardımcı olursa sevinirim.

  • Yorum Avatar Sümeyye diyor ki:

   Telefonundan facebookuna gireceğin zaman senkronize etme seçeneğine tıklarsan rehberinde görünmeyecektir artık. Resim ekleme meselesine gelince ise kişiyi numarasıyla birlikte yeniden kaydet resim ekleyebileceksin böylelikle.

 87. Yorum Avatar Osman diyor ki:

  Arkadaşlar aynısı var bende bu telefonun. Benim sorunum ekran kilidini kapatıyorum ama yine de belli sürelerde ekrana ışık geliyor gidiyor. Sizce sorun ne heryerini aradım ama düzeltemedim yardımcı olursanız sevnirim herkese iyi geceler.

 88. Yorum Avatar Sibel diyor ki:

  Arkadaşlar merhaba, Telefonu alalı 2 gün oldu. Ancak elimden sert bir yere düştü. Tlf aldığımda kapanmıştır. Tekrar açtığımda telefon kilidinin aktif olduğunu gördüm. Defalarca denememe rağmen tlf nu açamadım. Yeni almış olduğum telefonu daha kurcalıyamadan kilitlenmesi çok kötü. Daha önce nokia kullanıyordum. Nokia telefonlarının tuş kilidi genelde ya 4 adet sıfır yada 1 den 5 kadar oluyordu. Yardımlarınızı bekliyorum.

  • Yorum Avatar İsmail diyor ki:

   Bu telefonun fabrika cikisinda şifre tanimli değil. Yani ilk şifreyi siz koyuyorsunuz. Sizin probleminiz farklı bence servise gondermeniz mantikli olur.

  • Yorum Avatar Yüksel diyor ki:

   Servise götür şifreyi kırdır. Not: ücretli.

 89. Yorum Avatar Bülent diyor ki:

  3 sorunum mevcut;

  1) Bir kişinin ismine tel rehberinde 3-4 tel no’su nasıl kaydediliyor?
  2) Avea tel. için uyumlu ayarlar nasıl aktif edilecek? (sms halinde ayar geldi ama uygulama benzeri bir dosya var ama aktif olmuyor)
  3) Çok acil kaliteli bir mp3 player gerekiyor zira mevcut player’daki ses düzeyi ve kalitesi çok zayıf

 90. Yorum Avatar Burcu diyor ki:

  Merhaba, ben telefonu ilk aldıgımda mms gönderebiliyodum sonra 3g ye gectim ondan sonra 3g yi iptal ettim ve bir daha mms ne gönderebilidim ne de alabildim. Telefoncular anlamıyor samsung u aradım ayarlarını yaptık falan hala olmadı. Yardımcı olabilcek biri var mı?

 91. Yorum Avatar Fatma diyor ki:

  Arkadaşlar ben bu tlfu 1,5 aydır kullanıyorum. Birinci sorunum telefon kendiliğinden günde 5-6 defa açılıp kapanıyor. İkincisi rehbere kayıt ekliyorum ama rehberimde görünmüyor. Arama kaydından bulabiliyorum aradığım numarayı.

 92. Yorum Avatar Şakir diyor ki:

  Arkadaşlar telefonuma yükleyebilecegim stret fighter oyunu varmı yardımlarınız için teşekürler.

 93. Yorum Avatar Fatma diyor ki:

  Merhaba ben tel.u alalı 3-4 ay oldu 3 sorunum var.

  1) tel günde 4-5 defa kendiliğinden açılıp kapanıyor.
  2) tel kapalıyken alarmı çalmıyor.
  3) rehbere kaydettiğim numaralar rehberde görünmüyor.

 94. Yorum Avatar Ali diyor ki:

  Arkadaşlar birkaç sorum olacak:
  1 bu telefon 7. sınıfa giden bir öğrencinin (ki ben) ihtiyaçlarını karşılar mı?
  2 bu telefonda bluetooth var mı?
  3 bu telefonu yine 7. sınıfa giden benim; (4 yaşından itibaren sadece bilgisayar kullandım.) androidli bir telefonu kullanması zor mu ve ilk telefonum olduğu için alışabilermiyim? Teşekkürler

  • Yorum Avatar Haydarhan diyor ki:

   Kamerayla fotoğraf çektikten sonra kamerayı sağa sola döndürdüğümde dönmüyor, devamlı yatay konumda kalıyor. Bunun bir çözümü var mı? Bilen varsa sevinirim.

 95. Yorum Avatar Ayşegül diyor ki:

  Arkadaşlar bende 5830i telefonu dün aldım. Ekranda büyük E harfi ve altında oklar var, Ne demek bu? İnternetle alakalı faturamıza yansırmı?

 96. Yorum Avatar Kübra diyor ki:

  Arkadaşlar benim telefonu alalı 1 ay oldu. Genel olarak memnunum ama bir süredir ekran ışığı belli sıklıklarla bazen seyrekleşerek yanıp sönüyor. Özellikle gece sinir bozucu bir hal alıyor. Herhangi bir bildirirm falan da yok. Samsung apps den yada google marketten den indirdiğim uygulamalarla ilgili mi acaba? Arka planda kendini güncelleyen bütün uygulamaları durdurdum ama çözülmedi yinede. Bu konuyla ilgili bi kaç şikayet daha gördüm. Birde bilgisayar bağlantısında bi sorun olmamasına rağmen kies bi türlü cihaza bağlanamıyor. Daha önce bi kere bağlanabilmişti. Şimdi neden bağlanamıyor? Yardımcı olabilir misiniz llütfen.

 97. Yorum Avatar Ece diyor ki:

  Merhaba arkadaşlar. Bende turkcell 10bin sms+100 mms paketi var. Eğer mobil ağ ayarlarından paket veri kullan yada veri dolaşımını seçmezsem mms göndermiyor. Seçersem de her seferinde 50 kuruş gidiyor. Bu sorunun bir çözümü yok mu. Telefondan çok memnundum sırf bu yüzden soğudum resmen biri yardımcı olsun lütfen 🙁

 98. Yorum Avatar İirem diyor ki:

  Bende telefonu yeni aldım. Bir sorum olacaktı. Wifi olmadan mobil bağlantılarda paket veri açık kalmış, ekranda E Gözüküyordu sürekli. Yeni öğrenmeye başladığım için aradan birkaç saat geçince paket veriyi kapattım. Menüdeki programlara uzun süreli girip durmadım. Bunun açık kalması faturama çok fazla yansırmı çünkü süre olarak fazla açık kaldı?

 99. Yorum Avatar Pelin diyor ki:

  Müzik çaların arkasındaki resim nasıl değiştiriliyor??? Resmi telefondan sildiğim halde sürekli aynı resim çıkıyor:S Sinir bozucu:S Cevaplarsanız sevinirim.

 100. Yorum Avatar Tuba diyor ki:

  Mesajlarıma vs nasıl şifre koyabilirim bu telefonda?

  • Yorum Avatar yağmur diyor ki:

   Sadece mesajlara falan ayrı şifre koyamıyorsun. Sadece ekran kilidinde şifre var. Onu da ayarlar / güvenlik ten yaparsın zaten 🙂

 101. Yorum Avatar Şule diyor ki:

  Arkadaşlar telefonum birini ararken daha çalmadan arama sonlandırıldı diyor ne yapmalıym yardım edermisniz?

 102. Yorum Avatar Çağatay diyor ki:

  Ben galaxy ace yeni aldım tek sorunum telofonumdaki müzikleri başka bir telefona nasıl gönderebilirim yardımcı olursanız çok sevinirim.

 103. Yorum Avatar Fatma diyor ki:

  Sizin telefonlarda kaç duvar kağıdı var bende 4 tane var arkadaş diyo ki bende çok vardı acaba 2. el mi diye düşündm cvp yazarsanız çok sevinirim.

  • Yorum Avatar Hüseyin diyor ki:

   Kafana takmana gerek yok bende aynı sorundan şühpelenmiştim sonra Samsung müsteri hizmetlerini arayarak IMEI numarasından sorgulama yaptım orjinal ürün dediler. Kafam rahat olsun dersen 444 77 11 arayarak sorgulayabilirsin.

 104. Yorum Avatar Murat diyor ki:

  Merhaba arkadaşlar ben de glaksy ace 8530i kullananlardanım. yTelefomu alalı 3 hafta felan oldu. Gayet memnunum ama bir şey farkettim bir seferde en fazla 3 sms gönderebiliyor sunuz. 3 sms geçerse mms çeviriyor. Bu durumu nası çözebilirim yani 3 sms i artırabilme durumu var mı? Çünkü en basit telefonlarda bile en az 9 sms gönderebiliyor sunuz. Neden böyle bi saçmalık yapmışlar anlamadım gitti. Güncelleme ile falan düzeliyor mu? Yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden çok teşekkür ederim.

 105. Yorum Avatar Halil diyor ki:

  Bu telefondan nasıl virüs temizliyoruz?

 106. Yorum Avatar Metin diyor ki:

  Arkadaşlar Bu telefon İyi Bir telefon diğer telefonlar gibi şarjı 1 gün gitmiyor 3 gün felan gidiyor ayrıca telefonda allshare bile var Bu özellikle hem televizyona hemde bilgisayara bağlanılıyor ayrıca bu telefonda bir android kullanıcısının arayıp istediği ve bulamadığı tüm özellikler var.

 107. Yorum Avatar seyma diyor ki:

  Ben yeni kullanmaya başladım bana gönderilen mms mesajlarını göremiyorum. Nereden görebilirim acaba?

 108. Yorum Avatar Fatoş diyor ki:

  Çok güzel bir telefon gerçekten kullanmasını bilene çok eğlenceli bir telefon.

 109. Yorum Avatar Bade yayla diyor ki:

  slm arkadaslar facebook şifremi nasıl degiştirebilirim lütfen yardımcı olurmusunuz

 110. Yorum Avatar sule diyor ki:

  giden msj lar bölümü yokmu bu telefonda.yeni aldım ve bilmiyorum.yardımcı olurmusunuz

Görüş ve Düşüncelerini Paylaş

Yorum Gönder
© 2014 TeknoVadi Bilişim. Tüm Hakları Saklıdır