Teknoloji ve İnceleme Rehberi

İşlemciler İşlemciler Bölümüne RSS Feed Abone Ol

Liste/Toplu

En iyi 3 Notebook İşlemci Modeli - Şubat 2011

En iyi 3 Notebook İşlemci Modeli - Şubat 2011

Öncelikle yazımıza başlamadan yapılan sıralamaya piyasaya yeni sürülen Sandy Bridge modellerinin dahil edilmediğini hatırlatalım. Bunun sebebi de bu modellerin piyasaya yeni sürülmüş olması ve çoğu kullanıcının bu konuya daha tam… Devamı »

Intel Core i7 2600K Sandy Bridge

Intel Core i7 2600K Sandy Bridge

Intel tarafından 2011 yılının ilk çeyreğinde piyasa sürülen Sandy Bridge mimarisine sahip 2600K modelini inceleme altına alıyoruz. Öncelikle Sandy Bridge mimarisinin ne gibi yenilikler getirdiğini ve bazı temel detaylarını anlatmak… Devamı »

Intel Core i3 Serisi İşlemciler

Intel Core i3 Serisi İşlemciler

Dünyanın en büyük işlemci ve microchip üretici firması intel tarafından piyasaya son olarak sürülen i Serisi işlemcilerinin düşük ve alt sınıf kısmında yer alan modeli olarak bilinmektedir. Intel Core i3… Devamı »

Intel Core 2 Quad Q6600

Intel Core 2 Quad Q6600

Ocak 2007 de Intel tarafından piyasaya sürülen ve Core 2 Quad serilerinin en güçlü işlemcilerinden biri olan Core 2 Quad Q6600 aslında kardeşi olan Core 2 Duo E6600 modelinin çiftlenmesi… Devamı »

Intel Celeron D

Intel Celeron D

Celeron serisi işlemciler, Pentium serilerine göre fiyat avantajlı olarak üretilen işlemci türleridir. Prescott çekirdeği üzerine üretimi yapılan Celeron sınıfı işlemcilerdeki “D” harfi Dual Core yani çift çekirdek olduğunu belirtmez. Celeron… Devamı »

© 2014 TeknoVadi Bilişim. Tüm Hakları Saklıdır